Архив на месяц Листопад, 2012

Дубовицькій школі – 55 років!!!

Дата: Лис-20-2012
Категория: Дубовичі у подіях сьогодення

 

 

Урочисто й радісно  зустрічала  гостей  Дубовицька ЗОШ 16-го листопада. В цей день у її стінах зібралися на святкування 55-річчя  будівлі почесні гості, вчителі та працівники, які багато років життя віддали роботі з дітьми,  колишні випускники, нинішній колектив та учні школи. Читать далее »

Освячення хреста на місці домової церкви

Дата: Лис-20-2012
Категория: Дубовичі у подіях сьогодення

НЕ ЗГАСНЕ ПАМ’ЯТЬ ТИХ, ХТО ДОБРОМ УВІКОВІЧЕНИЙ

 

В Єванглії, подарованій Василем Леонтієвичем  Кочубеєм, записано: «Cію книгу Новаго завета спасительных благовествований Іисуса Христа Бога нашого… надаю в церковь св. архистратига Михаила с. Дубовичи…. р. Божий Василий Кочубей, судия войска е.ц.п.в.запор. енеральный с женою моєю Любовию Федоровною, для отпущения многих своих грехов и для спасення нашего и детей наших, их же имена Сердцеведец ведает, року 1705 апр. 16»[1]. Ці слова були написані понад 300 років тому людиною, для якої християнські цінності становили основу життя. Прах Василя Леонтійовича покоїться біля Трапезного храму в Києво-Печерській Лаврі. Внук Василя Леонтійовича, Василь Васильович (1728-1791), на місці «ветхаго деревянаго храма»  збудував церкву в честь Різдва Пресвятої Богородиці з приділом Архистратига Михаїла. Правнук Василя Васильовича – Василь Васильович (1829-1878) з благословення архиєпископа Філарета Гумилевського в родовому маєтку в парку зводить двохярусну церкву в честь Введення в храм Пресвятої Богородиці[2].

Читать далее »

Святкування параду в с.Дубовичі

Дата: Лис-10-2012
Категория: Дубовичі у подіях сьогодення

У с.Дубовічі Кролевецького району відбулася реконструкція параду партизанів на окупованій гітлерівцями території, який відбувся 70 років тому – 23 лютого 1942 року по нагоди 24-ї річниці Червоної Армії. Парад в Дубовичах має важливе історичне значення, є доказом безмежної любові до Батьківщини і вірі в перемогу.

Під час урочистостей на фасаді Дубовицькою загальноосвітньої школи I-III ступенів відкрито меморіальну дошку із зображенням Сидора Ковпака – керівника сполуки, одного з ініціаторів створення школи.
Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих народних месників покладанням квітів до пам’ятного знаку на честь параду партизанського з’єднання, встановленого в 1967 році.

В ході свята на присутніх чекали пісні воєнних років, військово-історична реконструкція параду і польова кухня.
Партизанський парад 23 лютого 1942, який відбувся на окупованій території села Дубовичі, був присвячений Дню Червоної Армії і розгрому фашистських військ під Москвою, мав на меті підняти бойовий дух воїнів і похитнути психологічний стан супротивника.
Ця подія стала знаковою для всього партизанського руху, надихнуло діячів літератури і мистецтва до створення віршів і картин.

Читать далее »